Anlayarak Hızlı Okuma ANASAYFA'YA DÖN Anlayarak Hızlı Okuma 09.10.2020
Anlayarak Hızlı Okuma
Sınav Odaklı Ortaokul ve Lise öğrencilerine yönelik dikkat & odaklanma egzersizleri ile "Anlayarak Hızlı Okuma" eğitimi Öğrenci Doktoru'nda!
"LGS Türkçe sorularında; 2018 LGS'de 1441 kelime, 2019 LGS'de 1857 kelime, 2020 LGS'de ise 1859 kelime yer almaktadır." LGS & YKS'de öğrenciler soruların uzun olmasından dolayı hem okuma- anlamada hem de süre yetiştirmekte zorluklar yaşamaktadırlar. Anlayarak Hızlı okuma hem LGS'de hem de YKS'de sadece Türkçe soruları için değil, diğer dersler için de gerekli ve faydalı bir çalışmadır.
Anlayarak hızlı okuma eğitiminde bu alanda Türkiye'nin önde gelen isimlerinden Hakan Başaran'ın dikkat & odaklanma egzersizleri ile %100 sınav odaklı kitabını kullanmaktayız.
Anlayarak Hızlı Okuma eğitimi ile öğrenciler;
* Beyni iki yönlü kullanarak zihinsel potansiyelleri daha aktif kullanmayı sağlar.
* Çocukların Okuma Hızını En az %200 artırarak derslerdeki başarısını artırdığı gibi hafızalarını da güçlendirecektir.
* Dikkat ve odaklanma süresini ortalama %100 artıracaktır.
* Sınavlarda süreyi kontrol etmeyi öğreterek sınavlarda yetiştiremem korkusunu ortadan kaldırarak sınav heyecanını yenmesini sağlayacaktır.
* Okumayı, ders çalışmayı dolayısıyla öğrenmeyi daha kolay ve kalıcı kılarak çocukların özgüvenlerini artıracaktır.
* Göz kasları ve görme kabiliyeti geliştiği için okurken gözler yorulmadığı gibi okumaktan daha fazla keyif alacaktır. Bu durum okuma alışkanlığı kazanmasını sağlayacaktır.
* Düşünceleri olgunlaştırarak okuduklarını daha iyi analiz etmesine imkan sağlayacaktır. Okuduğu metinlerin ana fikirlerini kolay bulmasına metnin özetini kolay çıkarmasını sağlayacaktır.
* Hızlı okuma sonrası stresini azaltarak okumadan kaynaklanan problemlerini kolay aşmasını sağlayacaktır.
* Sınavlarda Etkin okuduğu için zamanı daha verimli kullanmayı sağlamayı öğrenecektir.
* Zihni daha aktif kullanacağı için zihni tembellikten kurtaracaktır.
* Olaylara farklı bakmasını okuduğu metni görsele kolay dönüştürmesini sağlayacaktır.
* Okunanı anlama-hatırlama gücünü geliştirerek sınavlarda soruların cevabını kısa sürede bulmasını sağlayacaktır.
* Kendini doğru ifade etmeyi kısa sürede öğrenecek ve girdiği ortamlarda dinlenen birisi olacaktır.
* Kısa sürede daha fala bilgiye ulaşacak ve beynin kısa sürede daha fazla öğrenmesini sağlayacak böylelikle duyduğu her bilgiye inanmayacaktır. Araştırıp gerçek bilgi ile gerçek olmayan bilgiyi kolay ayırt edecektir. Bu durum ona daha sağlıklı düşünmeyi doğru karar vermeyi bilgilerini gerçek anlamda kullanmayı öğretecektir.
* Hızlı Okuma Kitabı ile kısa sürede bildiği kelime sayısı artığı için çok yönlü düşünmeyi öğrenecektir. Ayrıca arşivindeki kelime sayısının fazla olması ona düzgün akıcı konuşmayı öğreteceği için iyi bir hatip olmanın kapılarını açacaktır.
* Ortaokul ve Lise Hızlı Okuma kitabı aynı zamanda başarabilirim, yapabilirim şeklinde oluşturacağı duygu ile pes etmeden öğrenmeyi, kararlı olmayı, öğrenirken takıldığı noktalarda farklı yollardan çözüm aramayı öğreneceği için çocukların tahammül gücünü ve sabırlı olmasını sağlayacaktır.
* Öğrenciler bu kitap içerisindeki egzersizleri 21 gün boyunca düzenli uyguladığı taktirde okuma ve anlama oranında en az %200'lük bir artış olacaktır. Bu da şu anlama geliyor: Dakikada daha önce 100 kelime okuyan çocuk Ortaokul ve Lise Hızlı okuma kitabını bitirdikten sonra dakikada en az 350 kelime okuyacaktır ayrıca hem de daha iyi anlayarak okuyacaktır. Sınavlarda çıkan soruların ortalama kelime sayısı 35 ile 85 kelime arasında değişmektedir. Ortalama 48 kelime olan soruların diğer arkadaşlarına göre okurken hem daha iyi anlayacak hem de daha önceki okuma hızına göre aynı süre içerisinde 3 fazla soruya bakabilecek, soruyu okuyabilecek ve sorunun cevabını işaretleyecektir. Böylece Sınavlarda yapamadığı, o an düşünemediği ve o an cevabını bulamadığı sorulara tekrar dönüp bakma şansı olacak ve sınav süresi bitmeden bir kaç kez daha kontrol etme fırsatı bulacaktır.
* Cevabını bulduğu soruyu optik forma işaretlerken kaydırmadan işaretleyecek ve sınavlarda dikkat gerektiren yerlerde basit hatalar yapmayacaktır. %100 odaklanarak sıfır hata ile en yüksek puanı alabilecektir.
  • YORUMLAR

Yorum Yapabilmek Ve Soru Sorabilmek İçin Üye Girişi Yapmalısınız.

Giriş Yap
HABERDAR OL! Bursa da özel okullar, özel kurumlar ve kusrlar ile ilgili yenilikleri takip etmek için abone olun!
MESAJ GÖNDER!