Yeni Nesil Sorular Çözüm Teknikleri İçerikleri

09.10.2020 Yeni Nesil Sorular Çözüm Teknikleri Yeni Nesil Lgs Soruları Çözüm Teknikleri LGS'ye hazırlanan/giren öğrencilerin çok büyük bir kısmını...

LGS'ye hazırlanan/giren öğrencilerin çok büyük bir kısmının yeni nesil matematik sorularını çözmekte zorlandıkları görülmektedir. Yeni nesil sorular; öğrenilen bilginin yanında " okuma/anlama, yorumlama/çıkarımda bulunma, bilgiyi transfer edebilme, bilgiyi kullanma, akıl/ mantık yürütme, analitik/yaratıcı düşünme..." gibi becerileri de ölçen sorulardır. Dolayısıyla öğrencilerin yeni nesil soruları çözebilmeleri için konu ile ilgili bilgileri edinmelerinin yanında gerekli olan bu becerileri de kazanmaları gerekmektedir. 
Ayrıca yeni nesil matematik soruları, hem yapısal olarak hem de çözüm yöntemleri açısından karmaşık ve aşamalı bir yapıya sahiptir. Bu özelliğinden dolayı hem anlama hem de çözüm için yapısal ve anlamsal bu özelliklerinin bilinmesi ve buna göre çözüm yöntemlerinin kullanılması gerekmektedir. 
ÖĞRENCİ DOKTORU olarak LGS sisteminin uygulanmaya başladığı 2018 yılından beri LGS sistemi & yeni nesil sorular üzerinde çalışmalar yapmaktayım. Öncelikli olarak yeni nesil soruların kaynağı olan PISA kaynakları/sorularını, daha sonra MEB örnek sorular ve LGS çıkmış soruların tamamını inceleyerek 2 yıllık bir çalışma sonucunda tamamen özgün & pratik yöntemlere dayanan ve bu alanda ilk & tek olma özelliği taşıyan "yeni nesil matematik soruları çözüm teknikleri eğitimi"ni hazırladım. MEB örnek sorular ve LGS çıkmış sorular üzerinde teorik bilgiden daha çok öğrenciye uygulama yaptırılarak gerçekleştirilen bu eğitimle öğrenciler yeni nesil soruları uygulayarak çözmeyi öğrenmektedirler. Ayrıca uygulama sırasında öğrencilerin, soruların çözümünün hangi aşamalarında zorlandıkları ve eksik noktaları da tespit edilerek, buna göre bireyselleştirilmiş telafi/takviye çalışmaları yapılmaktadır. 
Toplam 10 ders saati olan "Yeni nesil matematik soruları çözüm teknikleri eğitimi"ni ister yüzyüze isterseniz online olarak alabilirsiniz.
Yeni nesil matematik sorularını çözemiyorum." diye üzülmeyin; Öğrenci Doktoru'na gelin, yüzünüz gülsün!

✓ Matematik & Türkçe Derslerine Yönelik,
✓ MEB Örnek Sorular & LGS Çıkmış Sorular Üzerinde,
✓ Toplam 10 Saat Pratik Tekniklerle Uygulamalı Eğitim,
✓ Öğrenci Koçluğu & LGS Rehberliği Eşliğinde,

ÖĞRENCİ DOKTORU EĞİTİM & DANIŞMANLIK
“Yeni Nesil Öğrenci Koçluğu”
0506 3282262
Adres: Konak Mah. Yıldırım Cad. Gençarslanlar İş Merkezi Kat:2 No:32 (Acıbadem Hastanesi Karşısı) Nilüfer / BURSA

Devamını Göster
HABERDAR OL! Bursa da özel okullar, özel kurumlar ve kusrlar ile ilgili yenilikleri takip etmek için abone olun!
MESAJ GÖNDER!