Sık Sorulan Sorular (SSS)

  • " Yeni Nesil Öğrenci Koçluğu " Nedir?
Öğrenci Doktoru tarafından geliştirilmiş olan "Yeni nesil öğrenci koçluğu" 3 temel prensibe dayanmaktadır.
1. "Öğrenci merkezli" bu model; hedef belirleme, çalışma programı hazırlama, kaynak seçimi, soru hedefi, kitap okuma... gibi yapılan çalışmalarda öğrencinin aktif olarak süreç içerisinde yer aldığı ve öğrenci ile birlikte karar verilerek yürütülen bir sistemdir. Bu sistemde öğrenci yapılacak çalışmalarda kendi kararlarını kendisi vererek aynı zamanda sürecin sorumluluğunu paylaşmayı da öğrenmektedir.
2. "Öğrenmeyi öğrenme" anlayışıyla yürütülen "yeni nesil öğrenci koçluğu" sisteminde öğrenci; 3N (neyi, ne zaman ve nasıl) kuralına göre hareket ederek, "bilgiye nasıl ulaşacağını, bilgiyi nasıl kullanacağını ve eksiklerinin neler olduğunu tespit ederek bu eksiklikleri nasıl giderebileceğini" öğrenmektedir. Bu sistemde öğrenciye "balık vermek yerine balık tutma" öğretilmekte ve böylece öğrenciye "öğrenmenin kendi sorumluluğunda olduğu" bilincini kazandırmak amaçlanmaktadır.
3. "Tam Öğrenme" modelinde öğrencinin çalışması/öğrenmesi gereken konular; ders ders, haftalara ve aylara bölünerek öğrencinin konuyu zamanında ve tekrar tekar geriye dönme ihtiyacı hissetmeyeyecek şekilde öğrenmesi sağlanır. "Verimli ders çalışma teknikleri" ile öğrenci konuyu zamanında ve tam olarak öğrenir. Konuların öğrenilme durumu Öğrenci Doktoru tarafından yapılan testlerle ölçülür ve eksik olan konular tespit edilerek tamamlanması sağlanır.
HABERDAR OL! Bursa da özel okullar, özel kurumlar ve kusrlar ile ilgili yenilikleri takip etmek için abone olun!
MESAJ GÖNDER!